Jak Zatrzymać Hazard

Różni ludzie obchodzą się z hazardem na różne sposoby. Dla większości osób wystarcza ekscytacja grania podczas sesji, a po tym są gotowi, aby kontynuować ich życie, bez względu na to, czy wygrali, czy przegrali. Dla pewnej mniejszości jednak nie jest to takie proste. Ze względu na czynniki genetyczne lub ogólne predyspozycje, niektórzy ludzie są skłonni do uzależniania się od hazardu. Ta forma kompulsywnego hazardu jest dość poważna, ponieważ może całkowicie zrujnować życie i rozbić rodziny.

Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której racjonalnie wiesz, że powinieneś przestać uprawiać hazard, ale odkrywasz, że ciągle do niego wracasz, wtedy chcemy Ci pomóc znaleźć sposób, aby temu zaprzestać. To nie jest łatwe, ale dzięki odpowiednim zasobom możesz to zrobić.

Identyfikacja kompulsywnych nawyków hazardowych

Niektórzy ludzie nie są pewni, czy mają jakąś formę uzależnienia od hazardu. Dzieje się tak dlatego, że hazard problemowy nie zawsze jest problemem czarnym lub białym, a pomiędzy nimi występuje kilka odcieni szarości. Ogólna idea mówi jednak, że hazard jest problemem, gdy grasz z pieniędzmi lub w czasie, w którym powiedziałeś sobie nie. 

Dla większości ludzi zarządzanie bankami jest dobrym przykładem identyfikacji kompulsywnych zachowań hazardowych. Jeśli ustawisz budżet na swoją grę w każdym miesiącu, ale zawsze przekroczysz ten budżet, nie mogąc go utrzymać, istnieje ryzyko, że będziesz miał dość poważne problemy z hazardem, i prawdopodobnie powinieneś szukać pomocy.

Anonimowi Hazardziści i Opcje Wsparcia

Jedną z najbardziej znanych grup wsparcia dla kompulsywnych hazardzistów jest Anonimowy Hazardzista. Używają odmiany tego, co nazywa się "programem dwunastostopniowym", który polega na potwierdzeniu twojego problemu, robiąc co możesz, by złagodzić wszelkie szkody, które twój problem wyrządził tobie i tym z twojego życia, i stawiając się w środowisku, w którym szanse na powrót do hazardu jest zminimalizowany. Posiadanie wsparcia od osób, które przeszły przez to, przez co przechodzisz, jest naprawdę ważne, ponieważ nie masz poczucia, że jesteś oceniany tak surowo, co jest jedną z głównych rzeczy, które powstrzymują większość ludzi od uzyskania pomocy.

Stop Hazardowi uzyskiwanie pomocy

Jeśli chcesz zatrzymać uprawianie hazardu, dobrym początkiem jest skorzystanie z opcji samowykluczenia na stronach internetowych, z których korzystasz przy różnych formach hazardu. Większość z nich jest zobowiązana do ograniczenia dostępu do gry z twojego konta (mimo że wciąż możesz wypłacić saldo konta), jeśli o to poprosisz, więc jeśli nie widzisz opcji w oprogramowaniu, skontaktuj się z wsparciem. Następnie należy natychmiast zatelefonować do lokalnej grupy wsparcia przeciw hazardowi, aby rozpocząć proces.